25-02-2026

Raffie de Driver, de charmante chauffeur van Goldband, stapt aan boord van Het Schlagerfestival 2026: “Ik zing het levenslied met glitter én zelfspot”

Binnen vier weken kan je weer terecht in de Hasseltse Trixxo Arena voor Het Schlagerfestival 2026. Op zaterdag 21 en 28 maart en op zondagnamiddag 22 maart kan het publiek drie keer opgaan in de bijzondere sfeer van ‘On a Love Boat’, het centrale thema van dit jaar. Even verrassend en onvoorspelbaar als het woelige water van de zee voegen de organisatoren Raffie de Driver toe aan de line-up. De man die ooit bekendheid verwierf als de charmante chauffeur van Goldband (vandaar zijn artistieke naam) is inmiddels zelf uitgegroeid tot een op handen gedragen cultfenomeen.

Met bijna 10.000 passagiers per inscheping - je moet echt snel zijn als je er dit jaar nog bij wil zijn - wordt de ‘On a Love Boat’-editie van Het Schlagerfestival volgende maand weer een voltreffer. De line-up oogt indrukwekkend met Christoff, Bart Kaëll, De Romeo’s, Frans Bauer, Willy Sommers, K3, Sasha & Davy, Swoop, Aurélie, Johan Veugelers en Hugo Sigal. Gastheer Kürt Rogiers mag met Raffie de Driver nog een nieuwe naam aankondigen die meegaat op een muzikale cruise vol romantiek, sfeer, glitter en meezingers.

Van chauffeur naar kapitein

Raffie de Driver - ‘1/3 mens, 1/3 driver, 1/3 zanger’ - is niet langer de running joke uit de coulissen. Hij ís het moment. Wat begon als een cultfiguur groeide uit tot een performer die zalen laat meebrullen, lachen en soms zelfs huilen. Vaak tegelijk.

Ik vind het geweldig dat ik op zo’n iconisch podium mag staan”, zegt Raffie. “Het Schlagerfestival is pure beleving. Grote meezingers, glitter, emotie. Dat is exact de wereld waar mijn muziek tussen balanceert. Ik zing over vriendschap, over verlangen, over dingen die soms bevreemdend lijken, maar altijd ergens oprecht zijn. Alles met een knipoog, maar nooit zonder gevoel.

Zijn stijl is moeilijk te vangen: ergens tussen kampvuurpoëzie en polderglamour, balancerend tussenkroeglied en campy levenswijsheid. Met singles als ‘Sangria’, ‘Op de Maan met Maan’ en ‘Boudewijn’ brengt hij het levenslied terug naar cafés en bruine kroegen, inclusief zelfspot en een ongrijpbare romantiek die tegelijk oprecht en tongue-in-cheek aanvoelt.

“‘Boudewijn’ is misschien wel het beste voorbeeld”, vervolgt Raffie. “Het is lomp, grappig en tegelijk ontwapenend eerlijk. Is het een ode aan vriendschap? Is het stiekem meer? Is het een parodie? Misschien is het gewoon alles tegelijk. Ik hou ervan als mensen niet exact weten of ze moeten lachen of ontroerd zijn.”

Relevantie en lef

Ook de organisatie van Het Schlagerfestival voegt Raffie graag toe aan de affiche: “Na onder meer Raymond van het Groenewoud, Stan van Samang en Johan Verminnen is Raffie de Driver opnieuw een artiest die eruit springt”, klinkt het bij de organisatie. “Met zijn komst bewijst Het Schlagerfestival dat het relevant blijft en durft in te zetten op jong talent dat het genre op een eigen manier benadert.”

Raffie heeft iets ontwapenends. Hij zou zomaar de Belgische broeder van Nicky Du Soleil kunnen zijn. Zo leuk, amusant en tegelijk gelaagd is hij. Hij doet alles met een knipoog, maar onder die bravoure zit altijd een interessante laag. Dat maakt hem bijzonder.”

Van frikandel tot festival

Raffie brak door met zijn debuutsingle ‘Op de Maan met Maan’ en bevestigde met ‘Boudewijn’, een nummer dat tegelijk excentriek en ontroerend is. In de videoclip - geregisseerd door Boaz Kok van Goldband - spelen frikandellen (‘curryworsten’) de hoofdrol in een surrealistisch spektakel vol zelfspot en visuele knipogen. Wat begint als een doorsnee kroegavond ontspoort in een absurd universum waarin zelfs Koning Boudewijn een cameo krijgt.

Toch blijft onder die kolderieke laag een oprechte liefde voor het levenslied schuilgaan. “Ik ben opgegroeid met artiesten als André Hazes, Frans Bauer en Jan Smit”, zegt Raffie. “Dat gevoel van samen zingen, van emotie delen in een zaal - dat is wat ik wil brengen. Alleen doe ik het misschien met iets meer glitter en iets meer zelfrelativering.

Aan boord in maart 2026

Met zijn passage op Het Schlagerfestival 2026 zet Raffie opnieuw een stap naar een breder publiek. “Ik kijk ernaar uit om samen met duizenden mensen de liefde, het leven en misschien ook een beetje de absurditeit te vieren. Als je mij vraagt of ik er klaar voor ben? Absoluut. Ik parkeer de wagen en neem het stuur van het podium over.”

Het Schlagerfestival 2026 - ‘On a Love Boat’ - vindt plaats op 21, 22 en 28 maart 2026 in de Trixxo Arena Hasselt. Tickets zijn beschikbaar via www.hetschlagerfestival.be