06-08-2026

Antwerpse 100-jarige Simonne Apers gaat morgen voor het eerst naar Clouseau: “Eindelijk een festival op wandelafstand waar ze geen drie uur spelen!”

Morgen kan je op de Cockerillkaai terecht voor de eerste editie van ‘Muziek aan ‘t Water’, het gloednieuwe Antwerpse stadsfestival dat uitpakt met ICONS, ZITA, Crazy Sir-G, Michael Schack,Laura Tesoro en Clouseau. Vooral die laatste twee trokken de aandacht van de 100-jarige Simonne Apers en haar dochter Katelijne Baetens. “Wij gaan regelmatig weg, ook naar het Sportpaleis (AFAS Dome) voor een voorstelling van Cirque du Soleil. Clouseau had ons moeder ook graag eens gezien, maar die spelen daar minstens drie uur en dat is voor haar veel te lang”, zegt Katelijne. Toch kwam de oplossing uit een onverwachte hoek: “Toen ik las dat ze hier drie straten verder spelen, in de Scheldestraat, heb ik onmiddellijk tickets gekocht voor ‘Muziek aan ‘t Water’. Eindelijk een muziekfestival op wandelafstand waar ik met ons moeder naartoe kan.

Muziek

Volgens haar dochter is mama Simonne een grote muziekliefhebber. In het huis van de eeuweling hoor je altijd wel een liedje spelen. “De stilte ga je er niet snel horen. Op de achtergrond of prominent komt er altijd wel een nummer voorbij dat je snel kan meezingen. Die muzikaliteit zit trouwens in onze genen: twee van mijn broers spelen gitaar en mijn andere broer zit in een bandje.

Inhoud

Ze bestaan: mensen die nog nooit naar Clouseau zijn gaan kijken. Tot die categorie behoorde ook de 100-jarige Simonne. “Ja, dat gaat goed zijn, hoor. Die mannen kunnen goed zingen en ze hebben mooie liedjes. Vooral de inhoud van hun teksten raakt me. Ik heb geen favoriet nummer, want ik vind ze allemaal goed.

Kledij

Toch is Simonne blij dat de minder geslaagde kledingfase van Koen Wauters voorbij is. “Koen heeft schone ogen. Dat had hij al toen ik hem begon te volgen en hij zijn eerste hit scoorde met ‘Anne’. Wat ik destijds heel lelijk vond, waren zijn jeansbroeken met cowboylaarzen. Amai, dat trok echt op niet veel. Gelukkig is hij op een gegeven moment Valerie tegengekomen (Valerie De Booser) en die heeft zijn styling goed onder handen genomen. Sindsdien is hij zich veel mooier gaan kleden.”

Spek

Ondertussen is Simonne al bijna een half jaar de 100 gepasseerd, maar toch blijft ze er opvallend goed uitzien. “Ik weet niet of muziek luisteren helpt om zo oud te worden, maar ik vind het wel nog steeds erg prettig”, zegt ze met pretoogjes. “Wat het geheim is om zo oud te worden? Goh, ik sta elke dag op om 11 uur. ’s Morgens eet ik twee sneden brood met gebakken spek, zodat ik ertegen kan. Rond drie uur in de namiddag eet ik nog een kleinigheid: wat soep of iets anders. Tussen zeven en acht ’s avonds komt het avondeten op tafel, maar dat is altijd maar één bord. Morgen ga ik op ‘Muziek aan ‘t Water’ het uitgebreide eten eens uitproberen. Ik sta zeker open voor nieuwe dingen, als het maar lekker is. Ik wil zoveel mogelijk proeven van het leven.”

Dubbel plezier

Ons mama kijkt enorm uit naar haar eerste keer Clouseau. Dat is echt iets speciaals voor haar. Voor mij ook, maar ik kijk nog net iets meer uit naar Laura Tesoro. We hebben al kaarten gekocht voor 6 september, wanneer ze in de Stadsschouwburg staat. Dankzij ‘Muziek aan ‘t Water’ kunnen we haar morgen al eens wat vroeger aan het werk zien. Voor ons beiden de eerste keer live, maar Laura is heel sympathiek. Ze stond al eens bij mij aan het stadsloket en ik ben haar ook al eens tegengekomen in het ziekenhuis. Morgen hebben we met Clouseau en Laura Tesoro hoe dan ook dubbel plezier, in onze eigen buurt. Beter wordt het niet.

Praktisch:

‘Muziek aan ‘t Water’ vindt plaats op donderdag 6 augustus 2026 op de Cockerillkaai in Antwerpen. Tussen 16u00 en 23u00 kan je genieten van optredens van o.a. ICONS, ZITA, Crazy Sir-G, Michael Schack, Laura Tesoro en Clouseau. Tickets koop je aan de kassa. Meer info vind je op www.muziekaantwater.be.

image001-9900000000079e3c.png
WhatsAppImage2026-08-05at10.26.152-990000000003cf3c.jpeg
WhatsAppImage2026-08-05at10.26.151-990000000003cf3c.jpeg