27-07-2021

Aarschotse dansers schitteren in de nieuwste videoclip van Els de Schepper

In een lege Antwerpse Arenbergschouwburg nam cabaretière en zangeres Els De Schepper (‘Supervrouw’, ‘Niet geschikt als Moeder’, ‘Als ik je morgen ergens tegenkom’) recent de videoclip op voor haar nieuwste single ‘Extase’. De veelzijdige artieste kreeg daarbij de hulp van de Aarschotse danscompagnie VZW Puur. Choreograaf Christophe Degelin (37) en zijn collega Manon De Boevere bedachten mee het TikTok-dansje. “Door het succes van Els haar single, draait de clip overal mee aan hoge snelheid en worden we er vaak over aangesproken. Het was een heel prettige, uniek ervaring voor onze groep. De kers op de taart in dit jubileumjaar, waarin we ons 10-jarig bestaan vieren”, zegt het dansgezelschap enthousiast.

Na het behalen van zijn Masterdiploma Hedendaagse Dans in het buitenland, keerde de 23-jarige choreograaf Christophe Degelin 14 jaar geleden terug naar België en stampte hij in Aarschot VZW Puur uit de grond: “Met veel enthousiasme zijn we klein begonnen. Na mijn terugkeer ben ik gestart met lesgeven in een klein zaaltje dat ik kon huren van de Aarschotse middelbare school Sancta Maria. De belangstelling was meteen groot voor mijn lessen Moderne Dans en Hip-Hop. Nog in datzelfde jaar nam ik de beslissing om mijn eigen VZW Puur op te richten.

Doorheen de voorbije jaren groeide het dansgezelschap uit tot een goed gestructureerde organisatie met 350 leden van verschillende leeftijdscategorieën, die elke week op post zijn voor lessen Modern Jazz, Tapdans, Musical, Klassiek ballet en Afrikaanse dans. Christophe organiseert ook tal van zomer- en musicalkampen. “Ook in deze bijzondere tijden gaan de meesten door in eigen land. Een paar jaar geleden zijn we met 15 leden van de Junior compagnie en Compagnie Puur naar India afgereisd, wat voor ons allemaal een unieke ervaring was. Dat we in ons 10-jarig bestaan ook nog eens mogen meewerken aan de videoclip van Els de Schepper is voor ons absoluut de kers op de taart!”

Els de Schepper
Via een gemeenschappelijke kennis kreeg Christophe Degelin 14 jaar geleden de vraag om met de populaire cabaretière Els de Schepper samen te werken, naar aanleiding van haar theatertournee ‘Supervrouw’ (2007). “Ik was toen backingvocalist en danser, en heb toen meegewerkt aan meer dan 120 voorstellingen door Vlaanderen. Ik heb ook nog de choreografie bedacht voor ‘Els De Schepper – Roddelt!’ (2009)’, een voorstelling die speelde in de Antwerpse Lotto Arena. Daarna zijn we elkaar even uit het oog verloren, tot het moment dat Els me opbelde met alweer ‘een zot idee’ voor haar nieuwste single ‘Extase’ (lacht). Tijdens onze brainstorm vroeg Els me direct om een TikTok-dansje te verzinnen voor het refrein. Samen met mijn collega Manon, heb ik dan iets in elkaar gestoken wat alleen door de échte TikTok-fanaten nagedaan kan worden. Ik nodig iedereen uit om de clip eens goed te bekijken op televisie of online. Geloof me: het is een echt een hele uitdaging! Die typerende ‘tongue-in-cheek’ humor van Els is uiteraard aanwezig in de clip. Er zitten dan ook heel veel grappige dingen in, wat de song en video inderdaad bijzonder maken. Ik snap het succes, want ’Extase’ is een ongelooflijk catchy nummer met veel ‘good vibes’ én een sensueel kantje. Het is een aanstekelijke song, iets waar mensen nu nood aan hebben.

Primeur
Voor VZW Puur en haar leden is meespelen in de videoclip van Els de Schepper een absolute primeur: “Els is een echte vakmadam en een perfectioniste pur sang. Het was dus opnieuw super fijn samenwerken met haar, maar meedraaien in een professioneel parcours is echt niet simpel. Iedereen vond het dus enorm spannend”, aldus Christophe die zelf al verschillende keren op de planken stond in musicals, waaronder ’14-18’, ‘Peter Pan’, ’40-45’ en ‘Daens’. Vol trots blikt de choreograaf terug op de opnames: “Alle danseressen hebben ondertussen al heel wat ervaring. Iedereen stond gefocust en gepassioneerd te dansen. Ik ben inderdaad heel fier op mijn 12 dansers, net als Els die ons na afloop van de opnames nog uitvoerig is komen bedanken en feliciteren.

Ik moet toegeven dat ik echt zenuwachtig was, maar eigenlijk was het super gezellig!”, vertelt de 29-jarige Tessa Commers uit Rillaar. Haar collega, de 25-jarige Lieke Verlé uit Aarschot, treedt haar bij: “Het was inderdaad een geweldige dag en vooral een unieke ervaring! Dat we dit in deze coronaperiode hebben mogen meemaken, wooow!”, klonk het enthousiast.

De coronamaatregelen waren voor het dansgezelschap nog een extra uitdaging, zo vertelt Christophe: “Alle geldende regels werden tijdens de opnames gerespecteerd. Els was daar vooraf ook heel duidelijk in en stond erop dat alles verliep volgens het boekje. We zijn dan ook zeer secuur te werk gegaan. Er werden voordien sneltesten afgenomen en we hebben zelfs speciaal iemand aangesteld om ervoor te waken dat er ten allen tijde genoeg afstand werd gehouden."

De 10de verjaardag van VZW Puur zal ook de komende maanden nog gevierd worden. “We hadden een plan voor een grote show, maar die kan door de maatregelen jammer genoeg nu nog niet doorgaan. We kijken alvast uit naar ons volgende seizoen, maar eerst willen we onze leden graag nog eens bedanken voor het volgen van onze Zoom-lessen en de lessen die noodgedwongen buiten in onze tent werden gegeven. Met het oog op het nieuwe seizoen kunnen nieuwe leden zich bij ons nog inschrijven, of in de week van 13 of 19 september een gratis proefles meepakken. We organiseren deze zomer ook heel wat dans- en musicalkampen in o.a. Aarschot, Diest, Laarne, Maldegem, De Panne en Cadzand.”

Meer info over deze en andere activiteiten van VZW Puur vind je op www.vzwpuur.be.

Els de Schepper haar nieuwe single ‘Extase’ is digitaal beschikbaar. Meer info over de try-outs en haar theatertournee ‘Els ziet ze vliegen’ vind je op www.elsdeschepper.com

Plug & promo: House of Entertainment.

Met cookies werkt deze website vlot en kunnen we u inhoud op maat tonen. Als u verder surft of op "Ja, ik accepteer cookies" klikt, dan aanvaardt u deze cookies. Meer informatie